Logo

Нафтовики обзаведуться безкрилими беспілотниками
01.12.2011 10:57
PDF Друк E-mail

Нафтовики обзаведуться безкрилими беспілотникамиПредставники відразу двох компаній - ТНК-BP і "ЧТПЗ-Рімери" анонсували плани по створенню власних безпілотних літальних апаратів. Обидва проекти призначені для інспекції нафтових родовищ і трубопроводів. Ця техніка повинна замінити вертольоти, повідомляють "Відомості".

ТНК-BP хоче через два роки мати шість беспілотників для контролю на Самотлорському родовищі. Вже початі дослідно-виробничі випробування апаратів, сконструйованих в Центрі космічних досліджень в Королеві.

Беспілотник нафтосервісного підрозділу "ЧТПЗ-Рімери" з робочою назвою Chelpiper 75 теж призначений для спостереження за родовищами і трубопроводами клієнтів компанії. Він здатний літати більше 3 годин і в радіусі 75 км. В апарату "фірмовий смугастий дизайн" і відстібаються крила, повідомив представник компанії.

Комплекс устаткування - станція і два беспілотника обійдеться клієнтам в 3-4 млн. доларів, а льотна година - в 5000 рублів. "ЧТПЗ-Рімера" сподівається продати 10 таких станцій вже у 2012 році

Головний редактор сайту "Беспилотники.ру" Денис Федутінов вважає, що ці проекти не унікальні і обидві компанії "створюють велосипед". Наприклад, безпілотні апарати створювали компанія "Транзас" ("Дозор-100") і корпорація "Іркут" ("Іркут-2"), декілька їх апаратів викупили Міноборони, МНС і МВС. Але в цивільних цілях беспілотники в Росії не використовуються. Міноборони при виявленні беспілотника може ідентифікувати його як ворожий об'єкт і збити.

За словами співробітника Міноборони, правила використання безпілотних апаратів в цивільних цілях дійсно відсутні.