Logo

Віктор Вексельберг став найбагатшим жителем Швейцарії у 2011 році
Автор: Administrator
PDF Друк E-mail

Віктор Вексельберг став найбагатшим жителем Швейцарії у 2011 роціНайспроможнішим жителем Швейцарії за підсумками 2011 року став Віктор Вексельберг, пише NashaGazeta.ch з посиланням на рейтинг швейцарського економічного видання Bilan. За минулий рік статок Вексельберга збільшився на мільярд франків, досягнувши 11 млрд.

До списку багатющих швейцарців увійшов глава нафтового трейдера Gunvor Геннадій Тімченко, чий статок також виріс за минулий рік на мільярд. Швейцарські журналісти називають цього, з чуток, близького знайомого Володимира Путіна "фінським підприємцем російського походження, що живе в Женеві з 2001 року". Стан Геннадія Тімченко швейцарські аналітики оцінюють в 4-5 млрд франків. Цей любитель тенісу, парусного спорту і хокею заснував в Женеві Фонд "Нева", очолюваний його дружиною Оленою.
Зіставний статок має у своєму розпорядженні сім'я Кулібаєвих: Дінара Кулібаєва, дочка президента Нурсултана Назарбаєва, що вважається також найбагатшою жінкою Казахстану, і її чоловік Тімур Кулібаєв, основний акціонер Народного банку Казахстану. Кулібаєв, що зробив статок в області фінансів і нафтового бізнесу, також очолює казахстанський національний холдинг "Самрук-Казина", оцінений в 80 млрд доларів. Недавно Кулібаєв увійшов до ради директорів російського "Газпрому".

Крім того, в список найбагатших швейцарців потрапив співвласник "Металлоінвесту" Василь Анісімов (його матеріальне благополуччя виросло на 2,25 млрд франків) і Дмитро Пумпянський, що очолює "Трубну металургійну компанію". Як і багато олігархів - вихідців з Уралу, він зробив статок на торгівлі металами, після чого зайнявся виробництвом сталевих труб. Сьогодні він стоїть во главі конгломерату TMK, третього найбільшого виробника труб у світі, із заводами в Росії, Казахстані, США і Румунії і з представництвом в Женеві.

З 2005 року Дмитро Пумпянський пов'язаний з Женевою. Спочатку він відкрив тут відділення Sinara Group, а потім компанію Sinara Capital Management, що займається управлінням сімейними капіталами.

Фігурує в списку швейцарських багачів і Вячеслав Кантор, чий статок також за рік видужав на цілий мільярд. Прописаний в женевському кварталі Колоньі, він ділить свій час між Швейцарією, Ізраїлем і Росією. Доктор наук, він очолює європейський Єврейський конгрес, об'єднуючий 2,5 мільйонів членів у 42 країнах. Гроші Вячеслав Кантор заробив на мінеральних добривах, він - головний акціонер російського холдингу "Акрон".

Замикає список російських бізнесменів - найбагатших людей Швейцарії сім'я Раліфа Сафіна. Стан цих жителів Женеви стабільно тримається на рівні 200-300 млн. франків.