Logo

ЗМІ: Розкрита "фінансова махінація року" - історія про відморозків, що вибрали собі неправильний "дах"
05.12.2011 10:34
PDF Друк E-mail

ЗМІ: Розкрита "фінансова махінація року" - історія про відморозків, що вибрали собі неправильний "дах"В кінці листопада ФСБ і МВС РФ повідомили про затримання організатора "масштабної схеми по виведенню грошових коштів за границю". Хтось Роман Недялков, "неодноразово судимий за економічні злочини", використовуючи інструменти і інфраструктуру фондового ринку, за 2011 рік "перевів за границі РФ більше 100 млрд рублів".

Побуджено кримінальну справу по статті 172, частина 2, КК РФ (незаконна банківська діяльність в особливо крупному розмірі або здійснювана організованою групою; карається позбавленням волі на строк до семи років).
Схема роботи Недялкова виглядала як звичайна брокерська діяльність, що не вимагає банківської ліцензії. З деякими, правда, модифікаціями, вказуючими на те, що це саме "схема", створена з метою ухилення від сплати ПДВ і легалізації грошей, одержаних від корупції, коментує скандальну історію журнал "Комерсант".

Судячи з пояснень співробітників спецслужб, що просочилися в пресу, структури Недялкова забезпечували фінансування "сірого" імпорту, контрабанди через китайських імпортерів. Оплачуючи імпорт в обхід офіційних каналів і занижуючи митну вартість при перетині кордону, вони економили 18% на ПДВ плюс митні збори.

Видання уточнює: цей злочин (стаття 199, частина 2 КК РФ, ухилення від податків в особливо крупному розмірі; позбавлення волі на строк до шести років) здійснений не Недялковим, а сотнями інших людей, але розплутувати конкретні податкові справи набагато складніше, та і піар-ефект не такий великий.

Ще одна група клієнтів - "представники бюджетних сфер". Чиновникам гроші від відкатів, хабарів на держзакупівлях треба заховати подалі від Росії. Але інформацією про цих людей ФСБ не стала ділитися з суспільством, обмежившись показовим арештом стрілочника, причому не найкрупнішого.

Згідно повідомленню ФСБ, "у виведенні засобів була задіяна інфраструктура... банків". Дані МВС це побічно підтверджують: нібито "за 2010 рік і перший квартал 2011-го по сумнівних підставах і каналах виведено 5 трлн рублів". Невеликим банкам такі масштаби кримінальних проводок розчинити серед звичайних просто неможливо.

Схоже, що в перекладі на російську історія про 100 млрд Недялкова повинна звучати як історія про відморозків, що забралися на чужу поляну в гонитві за швидкими грошима і вибрали собі слабкий "дах" та не встигли вчасно втекти, резюмує журнал.