Logo

Авіакомпаніям доведеться платити за вихлоп
10.01.2012 10:16
PDF Друк E-mail

Авіакомпаніям доведеться платити за вихлопЗ 1 січня Євросоюз включив всі авіакомпанії, що літають в пункти на території його країн, в систему торгівлі викидами парникових газів. Як повідомляє "Комерсант", авіакомпанії, що використовують повітряний простір Європи, оплачують емісію парникових газів від вихлопів двигунів літаків.

Частина квот - 85% від об'єму перевезень за рік - надаються безкоштовно, інші 15% купуються перевізниками на ринку. Тобто якщо у 2010 році авіакомпанія налітала до Європи 100 тисяч пасажиро-кілометрів, то у 2012 році на весь об'єм перевезень (за винятком 85 тисяч пасажиро-кілометрів) доведеться докуповувати квоти.
Джерело видання стверджує, що сумарно російські компанії витратять за 2012 рік близько 25-30 млн. євро, з яких приблизно 80% припаде на "Аерофлот", який літає до Європи істотно більше за інші авіакомпанії.

Розплатитися за квоти по перельотах, здійснених в 2012 році, потрібно буде до 1 квітня 2013 року, кожна авіакомпанія перераховує гроші певній країні Євросоюзу. В результаті авіаквитки можуть подорожчати на 5-40 євро кожен.

Згідно з європейським законодавством, польоти без дозволів на викид емісій каратимуться штрафами у розмірі 100 євро за тонну, а у разі систематичного порушення вимог - забороною на здійснення польотів.

Російські авіакомпанії дивляться на дії американських перевізників: за даними Reuters, American Airlines, Delta Air, United Airlines та інші вже ввели додатковий збір у розмірі 3 долара на польоти із США до Європи. Але поки російські перевізники про підвищення тарифів не оголошували.