Logo

Міністр фінансів Австралії: 2014 року став для G20 "періодом виконання обіцянок"
Автор: Administrator
15.11.2014 18:40
PDF Друк E-mail

За рік головування Австралії в "двадцятці" вдалося розробити конкретну програму стимулювання зростання світової економіки. Таку думку висловив сьогодні головний казначей міністр фінансів/ цієї країни Джо Хокі на п'ятій і заключній у поточному році нараді глав фінансових міністерств країн-учасниць G20.

За його словами, 2014 рік став періодом обіцянок та їх виконання". Запропонований Австралією порядок денний "спочатку здавався багатьом амбітним", але сьогодні можна сказати, що його вдалося реалізувати і передати на розгляд лідерів масштабний план стимулювання глобального економічного розвитку, зазначив Хокі. В основі плану лежить представлені країнами-учасницями "двадцятки" близько тисячі національних програм і проектів. Їх реалізація дозволить досягти в найближчі п'ять років прискорення глобального економічного зростання на 2 відсотки, відзначає lab-1m.ru.

Хокі також підкреслив велику важливість австралійської пропозиції створити глобальний центр підтримки інфраструктурних проектів. У ньому буде акумулюватися інформація, що надходить від приватного сектора, для її подальшого використання урядами і фінансовими інститутами при прийнятті інвестиційних рішень. За словами міністра, якщо всі представлені в нинішньому році "двадцяткою" програми і всі взяті нею зобов'язання будуть виконані, то це "принесе світовій економіці додатково 2 трлн доларів і створить мільйони нових робочих місць".

Глава австралійського мінфіну також нагадав, що незабаром головування в G20 від Австралії перейде до Туреччини, лідери якої вже оголосили, що 2015 рік буде "роком справ". "У майбутньому році "двадцятка" сконцентрує увагу на виконання прийнятих колективних рішень, і ми будемо нести один перед одним відповідальність за це", - підкреслив Хокі.

До складу G20 входять Аргентина, Австралія, Бразилія, Великобританія, Німеччина, ЄС, Індія, Індонезія, Італія, Канада, Китай, Мексика, Росія, Саудівська Аравія, США, Туреччина, Франція, ПАР, Південна Корея і Японія. На частку країн-учасниць цього неформального міжнародного об'єднання припадає майже 85% сукупного світового ВВП і понад 75 відсотків обсягу світової торгівлі.