Logo

Голодець виявила в Росії кризу споживання
Автор: Administrator
06.05.2016 06:11
PDF Друк E-mail

У Росії намітився криза споживання, заявила віце-прем'єр уряду Ольга Голодець. Про це повідомляє«Интерфакс».

За словами чиновниці, про це свідчить той факт, що по окремих видах продукції легкої промисловості споживання скоротилося на 20 відсотків, а на перший план вийшли продовольчі товари.

«51 відсоток у лютому ми отримали споживання продуктових товарів — такого давно не було», — сказала Голодець на засіданні Російської тристоронньої комісії. За її словами, це найважливіший фактор стримування розвитку економіки.

Вона також заявила про недооціненість праці в Росії. Саме в зв'язку з цим було прийнято рішення про підвищення мінімального розміру оплати праці до 7,5 тисячі рублів, додала Голодець.

«Отримавши середню загальну освіту, людина отримує 7,5 тисячі рублів. Де така праця? Таких людей у нас два мільйони осіб. Колеги, є перекоси, які потрібно реально працювати, без усунення цих перекосів ми не зможемо рухатися вперед», — резюмував віце-прем'єр.

Раніше 29 квітня повідомлялося, що російський індекс споживчої довіри, що розраховується компанією Nielsen, в першому кварталі 2016 року оновив історичний мінімум, впавши до 63 пунктів (у першому кварталі 2015 року — 72 пункти).

Уряд 13 квітня схвалив законопроект про підвищення мінімального розміру оплати праці з 1 липня 2016 року на 20,9 відсотка, до 7,5 тисячі рублів на місяць. Кабінет міністрів підрахував, що це сприятиме збільшенню співвідношення МРОТ і прогнозованої величини прожиткового мінімуму працездатного населення з 53,5 до 64,7 відсотка.