Logo

Кудрін передбачив стагнацію пенсій в Росії
Автор: Administrator
17.03.2016 10:14
PDF Друк E-mail

Скасування обов'язкових пенсійних накопичень або їх збереження не вирішує проблему підвищення коефіцієнта заміщення заробітку громадянина. Відповідно, розраховувати на підвищення розміру пенсій по відношенню до зарплат не доводиться. kjПро це заявив колишній міністр фінансів Росії, голова наглядової ради НПФ «Майбутнє» Олексій Кудрін, передає Rambler News Service.

За його словами, такі розрахунки зроблені на основі прогнозу соціально-економічного розвитку і з урахуванням зниження рівня інфляції. Мова йде про сприятливих ситуаціях, при яких рівень інфляції знижуватиметься, а пенсії будуть індексуватися на рівень інфляції.

В даний час коефіцієнт заміщення заробітку у пенсіонера в середньому по Росії становить 38 відсотків.

Ще п'ять мільйонів росіян спробували сховати свою пенсію від уряду

Єдиним виходом він вважає розвиток добровільного пенсійного забезпечення. Кудрін зазначив, що якщо в результаті реформ елемент добровільного накопичення знизиться, то це буде невдала реформа.

15 березня стало відомо про те, що Мінфін запропонував заморозити пенсійні накопичення ще на один рік. Крім того, за даними джерел, обговорюється питання про повне скасування обов'язкових відрахувань в накопичувальну частину пенсій. Ця міра давно лобіюється соціальним блоком уряду. За неофіційною інформацією, економічний блок змушений погодитися з цією позицією через дефіцит бюджету і низькі ціни на нафту.

Вперше мораторій на формування накопичувальної частини пенсії був введений в 2014 році. Потім він був продовжений на 2015-й. Глава уряду Дмитро Медведєв обіцяв розморозити внески в 2016 році, але замість цього мораторій був знову продовжений: з 342 мільярдів рублів був сформований антикризовий фонд в бюджеті. Якщо накопичувальна частина пенсії знову буде заморожена, 2017-й стане четвертим роком поспіль, коли накопичувальна пенсія формуватися не буде.