Logo

Китайським економістам порадили відмовитися від негативних прогнозів
Автор: Administrator
06.05.2016 06:05
PDF Друк E-mail

Китайські регулятори ринку цінних паперів, а також органи цензури ЗМІ зробили усні попередження аналітикам, чиї публічні заяви про економіку суперечать оптимістичним заявам про підйомі, зроблених владою. Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на джерела, знайомі з ситуацією.

Джерела в керівництві Комуністичної партії Китаю (КПК) пояснюють посилення цензури спробою влади придушити зростання стурбованості з приводу перспектив економіки країни, яка переживає період уповільнення, пише газета. За словами співрозмовників, на тлі зростаючого числа китайців, намагаються вивести кошти з країни, регулятори і цензори намагаються сприяти створенню середовища, яку партійні чиновники називають «позитивною енергією».
Матеріали по темі

Керівництво КПК протягом двох місяців у своїх виступах хвалить економіку країни, намагаючись заспокоїти світові ринки, відзначає видання.

За підсумками 2015 року ВВП Китаю виріс на 6,9 відсотка — це найгірший показник за останню чверть століття. Національна комісія з розвитку і реформ КНР в лютому встановила цільовий діапазон зростання ВВП на 2016 рік в 6,5-7 відсотка.

В першому кварталі 2016 року загальний борг Китаю виріс до рекордних 237 відсотків від ВВП, що вище, ніж в інших країнах з перехідною економікою.