Logo

Міненерго Росії постраждало від хакерської атаки
Автор: Administrator
06.05.2016 06:04
PDF Друк E-mail

Поштові скриньки низки співробітників Міністерства енергетики Росії піддалися хакерській атаці. Про це повідомляє «Інтерфакс» з посиланням на обізнані джерела.

«Зокрема, були розкриті поштові скриньки заступника міністра Антона Інюцина. За словами фахівців, скопійований і викрадений весь особовий архів з 2008 року», — зазначив співрозмовник агентства, близьке до Міненерго.

Він додав, що в особистій скриньці Інюцина не було службового листування. Тим не менш, «відповідні структури правоохоронних органів вже поінформовані».

Джерело агентства припустив, що найближчим часом можуть статися інформаційні вкидання, мета яких — дискредитація конкретних посадових осіб відомства.

Сам Інюцина підтвердив факт злому. «Останнім часом кибербандитизм вже став свого роду зброєю та інструментом інформаційної боротьби і різних "зливів", але при цьому сама "начинка" більшою мірою притягнута за вуха і не має відношення до реального життя, простими словами — фейк», — заявив чиновник.

9 березня повідомлялося, що хакери проникли в електронну систему Федерального резервного банку Нью-Йорка (він входить у Федеральну резервну систему) і вкрали з одного з рахунків близько 100 мільйонів доларів. Кошти належали ЦБ Бангладеш, який зберігав частину золотовалютних резервів (їх загальний обсяг — майже 30 мільярдів доларів) у ФРС США.

17 лютого перший заступник голови Центробанку Росії Сергій Швецов повідомив, що винуватцем сильних коливань рубля 27 лютого 2015 року був невідомий хакер, який влаштував атаку на трейдингову систему казанського Енергобанку. Тоді вартість долара різко збільшувалася і зменшувалася в інтервалі п'яти рублів протягом короткого часу.