Logo

Альфа-банк попередив про російської уповільнення економіки через заморозки бюджетних витрат
Автор: turutmekar.com
07.07.2016 09:07
PDF Друк E-mail

Заморожування бюджетних видатків на три роки може істотно знизити потенціал економічного зростання в Росії. Таку думку висловила головний економіст Альфа-банку, професор ВШЕ Наталія Орлова.

«Я вважаю, що за відсутності структурних реформ ситуація в економіці описується формулою: є зростання витрат бюджету є економічне зростання, немає зростання витрат — немає економічного зростання», — зазначила вона.

На думку Орлової, ідея заморозки витрат виправдана при змінах в управлінні економікою — вони могли б запустити зростання через кілька років. «Якщо такі зміни не проводяться, то заморозка витрат — це просто відкладання проблем, так як в реальності бюджетні проблеми полягають у неможливості збільшити дохідну базу», — сказала вона.

Орлова очікує, що ВВП Росії в 2017 році виросте на 2,5 відсотка. Якщо заморожування витрат остаточно схвалять, то прогноз буде погіршено до 0,5-1 відсотка.

5 липня повідомлялося, що пропозиція Міністерства фінансів заморозити витрати федерального бюджету на три роки було підтримано на нараді у прем'єр-міністра Дмитра Медведєва. Щорічні витрати пропонується зафіксувати на рівні 15,8 трильйона рублів. Остаточне рішення з цього приводу поки не прийнято.

У той же день прес-секретар глави держави Дмитро Пєсков заявив, що адміністрація президента і уряд солідарні в тому, що видатки бюджету повинні бути упорядковані.

Радник президента Сергій Глазьєв, в свою чергу, назвав пропозицію Мінфіну «абсолютно божевільної заходом».