Logo

Експерт розгледів світле майбутнє нафтового ринку
Автор: Administrator
06.05.2016 06:05
PDF Друк E-mail

Світлі часи для нафтового ринку попереду, баланс настане у 2017 році. Про це заявив глава підрозділу нафтової промисловості та ринків Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) Ніл Аткінсон в інтерв'ю агентству Bloomberg.

«Ми вважаємо, що вже якийсь час перебуваємо в стабільному стані — ринок близький до балансу, і в 2017 році баланс настане. Це означає, що ціни на нафту почнуть поступово відновлюватися. Так що ви можете сказати, що більш світлі часи для ринку попереду, однак прогрес буде повільним», — сказав він.

При цьому Аткінсон відзначив, що видобуток сланцевої нафти в США очікує подальше падіння.

4 травня о 14:45 мск вартість бареля Brent на лондонській біржі ICE склала 45,15 долара. 28 квітня вартість цього сорту перевищила 48 доларів.

Нинішнє зростання цін на нафту може виявитися тимчасовим через сильну конкуренцію виробників, вважають експерти Вищої школи економіки (ВШЕ). Котирування можуть впасти нижче січневого мінімуму (28,5 долара), попереджають вони.

В катарській столиці Досі 17 квітня пройшла зустріч представників країн-виробників нафти. Очікувалося, що сторони підпишуть угоду про заморожування видобутку, щоб не допустити подальшого падіння цін на вуглеводні. Але угода не відбулася — Саудівська Аравія відмовилася підписувати які-небудь документи без участі Ірану, представники Ісламської Республіки в Доху не приїхали.