Logo

У КНДР побудують аеропорт для туристів
Автор: Мирон ДАЙНЕКО
04.08.2013 15:05
PDF Друк E-mail

КНДР має намір побудувати аеропорт в туристичній зоні Кумган на кордоні з Південною Кореєю. Вартість проекту оцінюється у 200 мільйонів доларів США, передає китайська газета South China Morning Post. Пропускна спроможність авіавузла складе 1,2 мільйонів осіб на рік. Для порівняння, аеропорт у Гонконзі обслуговує 55 мільйонів осіб на рік.

Цивільний аеропорт в Кумгані буде створений на основі військового авіакомплексу. Після реконструкції аеропорт одержить збільшені злітно-посадочні смуги. Вони будуть продовжені до 3,5 кілометра.

За даними китайського видання, реконструкцію аеропорту здійснює архітектурне бюро PLT Planning and Architecture, представництва якого розташовані в Гонконзі і Шанхаї. Компанію вибрав гонконзький посередник північнокорейського уряду.

У PLT Planning and Architecture повідомили, що лідер КНДР Кім Чен Ин був настільки вражений проектом в Кумгані, що запропонував гонконзькому бюро провести реконструкцію столичного аеропорту в Пхеньяні.

Гора Кумган і околиці є однією з туристичних визначних пам'яток Північної Кореї. Точна кількість туристів, які відвідують КНДР невідома. За даними туристичного порталу stimulzlall.com, щороку Північну Корею відвідують до 3,5 тисяч мандрівників із західних держав.