Logo

Трейдера Goldman Sachs визнали винним в обмані інвесторів напередодні кризи
Автор: Сергій БРАЙЧЕВСЬКИЙ
04.08.2013 15:28
PDF Друк E-mail

Колишній голова британського підрозділу Goldman Sachs Фабріс Турр (Fabrice Tourre) визнаний винним в обмані інвесторів напередодні фінансової кризи. Про це повідомляє exeapartments.com.

Трейдера визнали винним по шести з семи пунктів звинувачення, які були висунуті Комісією з цінних паперів і бірж США (SEC). Регулятор звинуватив 34-річного француза в обмані інвесторів на суму в мільярд доларів в результаті продажу їм свідомо збиткових цінних паперів.

Оскільки процес був цивільним, Турру не загрожує тюремний термін. Суд може оштрафувати його і заборонити працювати у фінансових компаніях. Рішення про покарання буде ухвалено пізніше.

Раніше SEC подала позов у тому числі і до самого Goldman Sachs. Регулятор визнав, що банк також повинен нести відповідальність за дії своїх співробітників. У липні 2010 року фінорганізація погодилася виплатити 550 мільйонів доларів, не визнавши проте своєї провини.

За версією SEC, факти шахрайства і обману інвесторів Фабрісом Турром належать до 2007 року, коли він ще не був головою підрозділу американського банку. У той час трейдер займався просуванням облігацій, забезпечених борговими зобов'язаннями (CDO), в його випадку — іпотечними виплатами.

По темі: Ставки по іпотеці в РФ ростуть, але банки не чекають скорочення видачі кредитів

У відборі CDO брали участь декілька фондів. За версією слідства, Турр повідомляв інвесторів, що хедж-фонди, які беруть участь у відборі CDO, високо оцінюють облігації і збираються грати на їх підвищення. Насправді деякі фонди, наприклад, Paulson & Co, у результаті поставили на спад вартості цінних папери і заробили на цьому. Листування банківських працівників показало, що сам Турр та інші трейдери оцінювали іпотечні облігації як високоризикові.

Як відзначають американські ЗМІ, Фабріс Турр став уособленням фінансиста з Волл-стріту, винного в кризі 2008 року. Масовий випуск облігацій, забезпечених іпотечними виплатами, вважається однією з причин недавньої фінансової кризи. Інструменти виявилися переоціненими; згодом більшість випусків облігацій знецінилися, що привело до ланцюжка банкрутств страховиків та інших компаній фінансового сектора.