Logo

«Фінам» продав частку в Banki.ru за 6 мільйонів доларів
Автор: Данило МОКРЯНСЬКИЙ
04.08.2013 14:52
PDF Друк E-mail

Інвестиційна група «Фінам» продала 30 відсотків акцій інтернет-проекту Banki.ru, що належали їй, повідомляється у п'ятницю, 2 серпня, на сайті російської версії журналу Forbes. Покупцем став фонд під управлінням Russia Partners — Russia Partners Technology Fund. Сума операції, за даними видання, склала шість мільйонів доларів.

Близько 30 відсотків акцій Banki.ru «Фінам», єдиним власником якого є Віктор Ремша, придбав у 2010 році за три мільйони доларів. Причини, через які «Фінам» вирішив вийти з проекту, поки що не повідомляються.

Ремша, нагадує Forbes, є одним з найуспішніших інвесторів в російські інтернет-проекти. Так, у 2003 році він придбав службу контекстної реклами «Бігун», контроль над якою він пізніше продав «Рамблеру», а у 2005-му — сайт знайомств «Мамба», співвласником якого разом з «Фінамом» є Mail.ru Group). Крім того, інвестор володіє великими долями у сервісі знайомств Badoo і соцмережі «Світ Тісний».

Компанія Banki.ru була заснована у 2005 році Пилипом Ільіним-Адаєвим, його дружиною, телеведучою Оленою Іщеєвою, його братом Кирилом і двома менеджерами-програмістами. Первинні вкладення в стартап склали близько ста тисяч доларів. Зараз Banki.ru є одним з найбільших профільних ресурсів Рунету. У групу Banki.ru також входять український Banki.ua і білоруський Infobank.by.

Для Russia Partners Technology Fund, що знаходиться у стадії формування, Banki.ru стали п'ятим інвестиційним проектом, пише портал Експерт інтернет-комерції.