Logo

Японія підтримає бізнес кредитами у розмірі 100 млрд доларів
Автор: financebis.net
25.08.2011 05:15
PDF Друк E-mail

Японський уряд має намір боротися з сильною ієною. В рамках програми підтримки місцевих експортерів, планується підтримати бізнес кредитами на 100 млрд доларів.

За інформацією RTT News, Мінфін Японії незабаром відкриє кредитну лінію для підтримки підприємств, що інвестують в іноземні компанії. Половину суми витратять на фінансування операцій із злиття і поглинання, а іншу половину — на імпорт товарів.

Міністр фінансів Японії Есіхіко Нода заявив на прес-конференції в Токіо, що кредити допоможуть експортерам обмінювати ієни на міжнародних валютних ринках.

Окрім цього, влада зобов'яже фінорганізації підсилити контроль за операціями, які валютні трейдери проводять з ієною.

Ієна стрімко зміцнюється після оголошення про позбавлення Америки вищого кредитного рейтингу агентством S&P. Наприкінці минулого тижня японська валюта наблизилася до рекордного курсу. Після цього деякі місцеві компанії попередили, що не зможуть конкурувати із зарубіжними виробниками в таких умовах. Ієна зміцнюється разом з подорожчанням золота і швейцарського франка. Потрясіння на фінансових ринках змушують інвесторів йти в менш ризиковані активи, що призводить до зростання цін на них. Раніше про намір боротися з високим курсом нацвалюти також заявив ЦБ Швейцарії.