Logo

Боротьба з інфляцією обійдеться «РЖД» в 80 млрд рублів
Автор: financebis.net
25.08.2011 05:43
PDF Друк E-mail

ВАТ «РЖД» повідомляє, що збитки компанії в 2012 році при індексації тарифу на 6%, якщо уряд ухвалить відповідне рішення, можуть скласти 80 млрд рублів.

За інформацією ПРАЙМ, «РЖД» розраховували на індексацію в 7,4%, а 6% «ще посилять ситуацію», заявив замначальника департаменту корпоративних фінансів залізничної монополії Олександр Романов. За його словами, навіть 7,4% вивели б компанію на достатній рівень беззбиткової тільки при 40 млрд рублів держпідтримки. Романов підкреслив, що офіційних повідомлень про індексацію тарифу на 6% наразі не надходило.

Суперечка про обмеження тарифів монополій на рівні інфляції виникає щороку. Наприкінці квітня поточного року кабмін схвалив сценарій розвитку країни до 2014 року. Тоді прем'єр-міністр Володимир Путін доручив допрацювати сценарій з урахуванням обмеження зростання тарифів на рівні 5-6% в рік. 11 травня голова уряду підтвердив намір обмежити зростання тарифів на такому ж рівні для «РЖД». За словами прем'єра, у такому разі в інфраструктурних компаній з'явиться стимул «працювати над своєю ефективністю і знижувати витрати».