Logo

Ціна на житлові будинки у США продовжила своє падіння
Автор: financebis.net
25.08.2011 05:58
PDF Друк E-mail

Ціна на будинки в США впали на 5,9% у в другому кварталі 2011 року порівняно з аналогічним періодом 2010 роки, що є найбільшим падінням з 2009 року, коли в Америці бушувала криза іпотечних позик.

При цьому ціни червні впали порівняно з аналогічним періодом минулого року на 4,3%, тоді як в травні вони навіть трохи зросли на 0,9%, передає Bloomberg.

Ситуація пояснюється падінням упевненості покупців будинків у своїй платоспроможності, при тому, що ставки за іпотекою знаходяться на найнижчому рівні більш ніж за півстоліття. Проте втрата права викупу власності є великою загрозою для ринку нерухомості у США. Так, іпотечні платежі щодо 6,5 мільйонів будинків у США були або протерміновані, або їх господарі були позбавлені права викупу свого житла тільки за червень 2011 року. Подібного роду ексцеси обвалюють вартість житла, бо банки мають намір якнайскоріше продати цю власність, оскільки це для них непрофільний актив. При цьому американські експерти відзначають, що основною причиною протермінування платежів за іпотекою і, як наслідок, позбавлення покупця його будинку, стає безробіття.