Logo

Болгарський імпортер газу подав до суду на «Газпром»
Автор: Administrator
08.04.2016 07:57
PDF Друк E-mail

Компанія «Овергаз», що була до кінця 2012 року основним постачальником російського газу на ринок Болгарії, подала в суд на дочірню структуру «Газпрому», повідомляє софійське інформаційне агентство Novinite.

Гендиректор компанії «Овергаз» Светослав Іванов пояснив, що «Газпром експорт» з грудня 2015 року перестав продавати газ, всупереч довгостроковому договору, чинному до 2019 року. У зв'язку з цим болгарський холдинг змушений купувати паливо у держкомпанії «Болгаргаз» на невигідних умовах. Іванов підкреслив, що між компаніями є розбіжності, але вони лежать у сфері «повсякденних відносин між суб'єктами ринку». Про причини, через які «Газпром» вирішив розірвати контракт, він не повідомив.

Компанія «Овергаз», створена у 1990-ті «Газпромом» і групою болгарських підприємців на паритетних засадах, була основним імпортером російського газу до кінця 2012 року. Компанія-посередник постачала близько 2,5-2,6 мільярда кубометрів палива щорічно. Але наприкінці 2012 року «Газпром» підписав контракт з державним «Болгаргазом» і почав постачання палива безпосередньо. Договір дозволяє російській компанії експортувати до 2,9 мільярда кубометрів енергоносія щорічно. З початку 2013-го поставки через «Овергаз» стали мінімальними. А наприкінці минулого року в болгарській пресі з'явилася інформація про те, що «Газпром» має намір вийти зі складу акціонерів «Овергазу».

Після цього російський МЗС розповсюдив реліз, в якому запевняв, що болгарські споживачі без російського газу не залишаться. «Поставки російського природного газу в Болгарію тривають безперебійно по лінії державної компанії "Болгаргаз" в обсязі 3 мільярди кубометрів, відповідно до річних потреб країни», — говорилося в повідомленні.

У ньому підкреслювалося, що через «Овергаз» в Болгарію надходило не більше 10 відсотків енергоносіїв. МЗС також повідомив, що сторони продовжують переговори для врегулювання «комерційних питань, які накопичилися за останні роки».