Logo

Російський уряд звільнить бізнесменів-новачків від податків
Автор: Петро ВИННИК
04.08.2013 15:37
PDF Друк E-mail

Федеральні міністерства Росії схвалили ідею звільнення від всіх податків на два роки будь-якого російського індивідуального підприємця, що вперше зареєстрував свій бізнес. Про це пишуть «Известия», що посилаються на заступника міністра економічного розвитку Сергія Белякова.

Таким чином уряд спробував відреагувати на масовий відхід малого бізнесу в тінь, що відбувся після підвищення ставки страхових внесків удвічі.

Нова програма, ймовірно, почне працювати з наступного року. Ідею доручив пропрацювати прем'єр-міністр країни Дмитро Медведєв. Хоча власне податки підпадаючі під дію програми бізнесмени платити не будуть, внески збиратимуться в повному обсязі.

Податкові канікули надаватимуться тільки підприємцям, що починають з нуля. Уряд має намір прослідкувати, щоб бізнесмени не намагалися видати свій старий бізнес за новий.

Видання відзначає, що при такому розкладі висока ймовірність оформлення приватних підприємств на найближчих родичів. В зв'язку з цим розглядалася ідея надати пільги взагалі всім бізнесменам без винятку, але на такий радикальний крок уряд не зважився.

Через збільшення ставок соціального податку діяльність тільки в поточному році припинили 458 тисяч індивідуальних підприємців в Росії. Минулого року ця цифра становила 3,7 мільйонів чоловік. Багато хто з бізнесменів не закрив свою справу де-факто, а залишилися на нелегальному становищі.

Зараз дрібний приватний бізнес віддає податки, вибираючи з декількох режимів. Наприклад, підприємці можуть платити ПДВ і ПДФЛ, єдиний податок на поставлений дохід або використовувати спрощену систему (6 відсотків з обороту або 15 відсотків з прибутку).

Ставка страхових внесків для підприємців з 1 січня 2013 року виросла з 17 до 36 тисяч рублів на рік. У липні для пом'якшення наслідків цього кроку Держдумою був прийнятий законопроект, по якому внески для ІП з доходом менше 300 тисяч рублів знизився до 19,4 тисяч рублів. В той же час, якщо величина річного доходу підприємця перевищує 300 тисяч рублів, то вони повинні платити МРОТ і один відсоток від обороту.

 

Оновлено ( 04.08.2013 15:40 )