Logo

Порошенко ввів безстроковий мораторій на виплату боргу перед Росією
Автор: Administrator
06.05.2016 06:03
PDF Друк E-mail

Президент України Петро Порошенко підписав закон про введення безстрокового мораторію на виплату боргу перед Росією. Відповідна інформація міститься на сайті Верховної Ради.

Документ був схвалений парламентом 12 квітня, 29 квітня його підписав Порошенко. Прийнятий закон скасовує кінцеву дату мораторію (1 липня 2016 року).

Борг перед Росією розміром в три мільярди доларів (плюс відсотки — 75 мільйонів доларів) Україна повинна була погасити до 31 грудня 2015 року, проте допустила технічний дефолт. При цьому кабінет міністрів у грудні 2015-го ввів мораторій на погашення позички. Боргова спір між державами розглядається у Високому суді Лондона.

У листопаді 2015 року уряд України успішно завершив операцію з реструктуризації боргу перед приватними кредиторами. У Києві розраховували, що Росія прийме аналогічні умови (списання 20 відсотків тіла боргу та подовження терміну виплат), проте в Москві відмовилися це зробити. МВФ вважає борг перед Росією суверенними. Для врегулювання спору РФ подала позов до України в Високий суд Лондона.

Кредит був виданий Києву в грудні 2013 року за президентства Віктора Януковича. Росія погодилася надати Україні позику в 15 мільярдів доларів. Гроші виділялися через викуп українських єврооблігацій.