Logo

Російські банки почали менше довіряти молодим позичальникам
Автор: Administrator
06.05.2016 06:02
PDF Друк E-mail

Частка роздрібних позичальників молодше 30 років скоротилася за рік з 1 квітня з 22,4 до 19,7 відсотка. За два роки ця частка зменшилась на 5,2 відсоткових пункти. Про це повідомляє Rambler News Service з посиланням на дані Національного бюро кредитних історій (НБКИ). При цьому частка позичальників у віці від 30 до 50 років зросла за рік на 0,9 процентних пункту. Частка позичальників старше 50 років збільшилася на 3,2 процентних пункти.

НБКІ оперує інформацією від 3700 кредиторів, передають у бюро свої дані.

Генеральний директор НБКІ Олександр Вікулін пояснив таку динаміку більш ретельним ставленням банків до позичальників в 2014-2015 роках.

«Банки вдосконалюють свої кредитні політики, намагаючись видавати кредити тільки тим громадянам, у яких найбільш "позитивна" кредитна історія і постійне джерело доходів», — сказав він. За словами глави кредитного бюро, про це ж свідчить і статистика відмов банків в кредит: найбільш частими причинами відмов є кредитна політика позикодавця і неоптимальна кредитна історія (або її відсутність).

Разом з тим, зазначив Вікулін, зниження реальних доходів громадян робить негативний вплив на всі без винятку вікові діапазони населення, вимиваючи з кредитного процесу все більша кількість позичальників.