Logo

Представники Форекс обговорили прийдешнє об'єднання в СРО
Автор: Дана ЮРЧЕНКО
30.08.2014 19:23
PDF Друк E-mail

Саморегульована організація «Центр регулювання позабіржових фінансових інструментів і технологій» (СРО «ЦРФІН»), один з творців і ініціатор ухвалення закону «Про ринок цінних паперів», провела онлайн-конференцію «Майбутнє Форекс в Росії: думки приватних трейдерів» на порталі iLearney. Нагадаємо, згідно проекту закону, для роботи в Росії компанія повинна буде входити в профільну СРО і одержати ліцензію регулятора. Позбавлення ліцензії або виключення з СРО будуть достатньою підставою для припинення діяльності компанії.

Як відзначають представники навчального майданчика, в ході обговорення з'ясувалося, що російські інвестори мають цілком конкретні питання до державного апарату. Головний аспект, що хвилює трейдерів, – це захист їх інтересів, який повинен стояти в пріоритеті у держапарату після введення регулювання.

«Правове регулювання ринку Форекс передбачає, перш за все, захист інтересів клієнта, оскільки зараз відсутні законодавчі механізми відстоювання інтересів приватного трейдера. В умовах регулювання трейдер зможе самостійно захистити себе всіма доступними законним способом методами, включаючи як досудовий, так і судовий захист», – відзначає Ульяна Власенко, член правління по зовнішніх комунікаціях СРО ЦРФІН.

Приватні трейдери припускають, що правові структури просто не в змозі будуть справлятися з потоком скарг, який неминучий, особливо на початковому етапі становлення нового «узаконеного» ринку Форекс в нашій країні зазначається на сторінці http://postup.brama.com/usual.php?what=78991. Ульяна Власенко відмітила, що в Росії вже склалася практика досудового врегулювання суперечок. Також на базі ЦРФІН створений Третейський суд, який займатиметься розглядом скарг клієнтів російських форекс-операторів (після появи закону).

«Я упевнена, що в скаргах ніхто не загрузне, оскільки механізми вже діють і, на наш погляд, тільки розвиватимуться», – завірила вона.

Багато хто бачить в нововведенні спробу жорстко обмежити конкуренцію серед форекс-дилерів, що не відповідає інтересам трейдерів і розвитку ранка в цілому. Експерти ЦРФІН вважають, що закон не припускає такого розвитку подій. Його мета – створення цивілізованого прозорого ринку із зрозумілими для всього нього учасників правилами роботи і можливістю захисту їх інтересів.

«Ми вважаємо за необхідне появу професійного нагляду за профучастникамі ринку Форекс з боку держави з причини підвищених ризиків здійснення операцій на ринку. І в цьому випадку, наявність СРО дозволить зробити нагляд прозорішим, ефективнішим і керованим», – вважає Вадим Виноградов, голова правління СРО ЦРФІН.

Також по темі: Експерти: регулювання форекс-компаній стане імпульсом для ринку

З обговорення стало зрозуміло, що приватних трейдерів найбільше хвилюють питання обмеження торгового плеча, можливості вибору юрисдикції для торгівлі, контролю за достовірністю котирувань і захисту їх законних прав і інтересів. Окрема увага приділялася роботі регулюючого органу в особі Центрального банку РФ і саморегульованої організації, зокрема в частині рекламної етики і ведення «чорного списку». В цілому ж російські трейдери позитивно оцінюють появу державного регулювання на ринку Форекс і готові до нього.