Logo

Міністр фінансів США оцінив ефективність антиросійських санкцій
Автор: Administrator
16.03.2016 06:07
PDF Друк E-mail

Західні санкції відчутно шкодять Росії, вважає міністр фінансів США Джейкоб Лью. Він зробив цю заяву, виступаючи на бюджетних слуханнях у Конгресі США. З його слів, було, зокрема, що рекомендація влади США банкам не купувати російські євробонди по суті теж була частиною політики «дуже сильних санкцій, введених проти Москви у зв'язку з українським кризою.

«Вони зараз намагаються залучити фінансування через євробонди. І їм важко залучити який-небудь фінансовий інститут до роботи з ними, навіть незважаючи на те, що технічно це не підпадає під санкції», — сказав він.

Лью підкреслив, що США вдається «підтримувати єдність серед європейських союзників, щоб санкції залишалися в силі».

На питання, наскільки ефективні вжиті заходи, Ллю відповів: «Ми розробили ці санкції так, щоб звести до мінімуму побічні наслідки для інших і націлити їх на людей, які найближче стоять до прийняття рішень». «Думаю, вони досить ефективні», — підкреслив він.

Міністр не зміг визначитися з точною оцінкою їх впливу, так як, за його словами, «в умовах швидкого падіння цін на нафту є багато факторів, які шкодять російській економіці». «Але російська економіка в жахливому стані, і частково-за санкцій», — сказав він.

«Можу вам сказати, що російська економіка зараз в набагато гіршому стані, ніж якщо б санкцій не було, і що через це в Росії багато зношується», — вважає міністр.

Лью додав, що США «з радістю скасували б санкції» у разі «виконання мінських угод» і «зміни політики» Росії.

25 лютого американська влада рекомендувала великим американським інвестиційним банкам не брати участь в угодах з російськими облігаціями. За даними The Wall Street Journal, в Держдепартаменті заявили, що «приватні компанії в США, ЄС і у всьому світі повинні розуміти, що Росія буде залишатися ринком з високим ступенем ризику» до стабілізації ситуації в Україні.

Після незаконної анексії Криму до Росії, а також на тлі загострення конфлікту на сході Україи, спричиненого в першу чергу втручанням Росії, США, а слідом за ними і ряд інших країн, в тому числі держави-члени Євросоюзу ввели проти РФ кілька пакетів санкцій. Обмеження торкнулися як індивідуальних фізичних і юридичних осіб, так і цілих секторів російської економіки.