Logo

Ціна золота підскочила до максимуму з 2014 року
Автор: turutmekar.com
07.07.2016 10:14
PDF Друк E-mail

Ціна на золото на світовому ринку підскочила до 1371 долара за тройську унцію, що є максимальним показником з березня 2014 року, повідомляє Reuters. При цьому обсяг попиту на дорогоцінний метал виявився рекордним з листопада 2010 року.

Причиною різкого підйому ціни на золото в останні дні стала невпевненість інвесторів у зв'язку з виходом Великобританії з Євросоюзу. Додатково вартість підстьобнули повідомлення про те, що три британських інвестфонди, які працюють з комерційною нерухомістю, припинили торгівельну діяльність на 24 години.

Як відзначає The Wall Street Journal, свою роль грають украй низькі або навіть негативні ставки за держоблігаціями провідних країн світу. Трейдери при виборі тихої гавані вважають, що золото принесе їм більше прибутку, ніж держборг.

При цьому ціна на нафту практично не змінилася, розташувавшись біля позначки 48 доларів за барель марки Brent. 5 липня вона опустилася на 4,3 відсотка. Фунт стерлінгів оновив 31-річний мінімум, впавши до 1,2838 долара.

23 червня у Великобританії пройшов референдум з питання про подальше перебування країни в ЄС. Прихильники Brexit перемогли з 51,9 відсотка голосів. Ще при оголошенні попередніх підсумків плебісциту курс фунта стерлінгів до долара впав на 10 відсотків до рівня 1985 року.