Logo

Російській "оборонці" гарантували кредити на 63 млрд рублів
05.12.2011 15:18
PDF Друк E-mail

Російській "оборонці" гарантували кредити на 63 млрд рублів Уряд виділив державні гарантії на 63 млрд рублів по кредитах, які підприємства оборонно-промислового комплексу (ОПК) залучають для здійснення державного оборонного замовлення, передає "Прайм".

Серед іншого, держава гарантує виплати кредиту на 7,749 млрд рублів, який банк "ВТБ" надав ВАТ "Арсеньєвськая авіаційна компанія "Прогрес" імені Сазікіна" (знаходяться під управлінням ВАТ "Вертольоти Росії", "дочки" ВАТ "ОПК "Оборонпром").

Дергарантії також надані по кредиту ВТБ на 6,454 млрд рублів для ВАТ "Улан-Уденський авіаційний завод" (У-УАЗ). Державне забезпечення одержує позики на 7,633 млрд рублів і на 1 млрд рублів, видані "Ощадбанком" ВАТ "Прибалтійський суднобудівельний завод "Янтар".
Дергарантії покривають і кредити банку "ВТБ" на 15,586 млрд рублів і 10,9 млрд рублів для ВАТ "Корпорація "Московський інститут теплотехніки", а також по позиках на 2,513 і 3,211 млрд рублів, виділеним цим банком ВАТ "Концерн ППО "Алмаз-Антей". Держава забезпечить і кредит ВТБ на 5,297 млрд рублів для ВАТ "Адміралтейські верфі" і "Ощадбанку" на 2,66 млрд рублів для ВАТ "Ніжегородський авіабудівний завод "Сокіл".

Підприємства російського ОПК у 2011 році одержали від комерційних банків близько 168 млрд рублів у вигляді кредитів під гарантії держави, повідомив напередодні замміністра оборони Олександр Сухоруков. За його словами, Міноборони цього року виділило підприємствам ОПК 581,5 млрд рублів на виконання держоборонзамовлення.

Тим часом Міністерству оборони, не дивлячись на численні обіцянки представників відомства, вельми багато що з обіцяного не вдалося виконати до 1 грудня. Міноборони живе за своїм календарем, в якому рік починається на місяць раніше, ніж в інших відомствах.

Так, головком ВМФ РФ Володимир Висоцкий обіцяв до кінця 2011 року п'ять разів запустити новітню міжконтинентальну балістичну ракету "Булава" і у разі успіху прийняти її на озброєння флоту разом з човном проекту "Борей". Проте реальних пусків було всього три.

28 листопада перший "Борей" - "Юрій Долгорукий" - повернувся з двома ракетами на завод "Севмаш", так і не відстрілявшись, - військові вирішили не ризикувати перед виборами, пише газета.

Джерела в Мінобороні називали іншу причину перенесення вирішального пуску - "виникнення несприятливої льодової обстановки в Білому морі, звідки повинна була вестися стрілянина".

Не відбулася у 2011 році і передача до складу ВМФ головного атомного підводного крейсера з крилатими ракетами проекту 885 "Ясен" - "Северодвінськ": цей підводний човен все ще випробовується.

З ракет окрім морської "Булави" в Міноборони планували до кінця року почати пуски нової сухопутної ракети для наземних ядерних сил - розвиток проектів "Тополя-М" і "Ярс", що одержало неофіційну назву "Авангард". Проте вже перший пуск 27 вересня з космодрому Плесецьк закінчився вибухом першого ступеня, і подальші випробування відклали.